پول سازی آنلاین و کسب کار اینترنتی و آنلاین

۵ درس از وارن بافت

۵ درس از وارن بافت

(Warren Buffett)


۱ - حوزه تخصصی خود را واکاوی کنید.


باقت از مدت ها پیش یک سرمایه‌گذار بر ارزش بوده است که استراتژیی تا حدی قدیمی و سرسخت را مد نظر قرار می‌دهد که در برابر سرمایه‌گذاری رشد نوظهوری قرار دارد و با سرمایه‌گذاری در حوزه فن آوری مرتبط است.


▪️"پیشگوی اوماهایی" در سهامی سرمایه‌گذاری می‌کند که در بازار کم ارزش گذاری شده است اما ارزش ذاتی خوبی دارد و منتطر بازار می‌ماند تا ارزش را برسمیت بشناسند و تصدیق کند.


▫️رویکرد او گاهی اوقات سالها طول می‌کشد تا بازدهی داشته باشد اما شعار موفقیت او این است که روزی بازدهی معینی بعد از سرمایه‌گذاری بزرگ بدست خواهد آورد.


▪️فلسفه سرمایه‌گذاری او بازدهی بالایی داشته است.

▫️۲۲درصد بازگشت سرمایه سالیانه، از سال ۱۹۴۶ تا ۲۰۰۵، برای شرکت Berkshire Hathaway رقم زده است.


▪️برخی از موفقیت های سرمایه‌گذاری معروف او با شرکت های آمریکایی مثل کوکاکولا Coca Cola ، جیکو Geico و ژیلت Gilette بوده است.


▫️اما بافت آینده‌ای در چین نیز دید و در کمپانی اصلی نفت چین، پترو چاینا در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ سرمایه‌گذاری بزرگی انجام داده که وقتی که سهام خود را ۴ سال بعد فروخت ۳.۶ میلیارد دلار برای Berkshire Hathaway بدست آورد.


▪️بافت به خاطر بیزاری نسبت به سهام شرکت‌های فناوری در قسمت اعظم حرفه‌اش شهرت به دست آورد.

▫️اما به نظر می رسد که این بیزاری از زمانی تغییر یافته و از بین رفته باشد، همانطور که در سال ۲۰۱۱، Berkshire Hathaway میلیارد ها دلار در سهام IBM وVerizon سرمایه‌گذاری کرد.


▪️همچنین اخیرا وقتی او یک میلیارد دلار از سهام اپل را خرید، دنیای سرمایه‌گذاری را شگفت زده کرد، اما آیا این سرمایه گذاری اینقدر تعجب آور است؟


▫️گزارش های اخیر در نشریه

The New Times

به همراه دیگر نشریات اظهار می‌کنند که خرید Berkshire Hathaway از سهام اپل بیانگر این است که اپل از مرحله سهام در حال رشد به یک سهام با ارزش بالغ رسیده است که همراستا با استراتژی سرمایه گذاری بافت است.


ناصر حقیقی ، راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، درآمد دلاری ، درآمد سایت های ایرانی


برچسب‌ها: https://naserhaghighi.com/billions-of-web-sites ,
+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 آبان 1397ساعت 2:41  توسط ناصر حقیقی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]